Fotografiska Tallinn 5

pidu keset kunsti
Sel suvel tähistab Fotografiska Tallinn oma 5. sünnipäeva. 6.-9. juunil puhkeb kaasaegne fotomuuseum eriliselt õide – koos suurnäituse „Õites” / „In Bloom” avamisega täitub maja paeluvate eriüritustega, taustaks kunsti, maitsete ja suviste koosviibimiste harmoonia. Suurejoonelise nädalavahetuse krooniks on 7. juunil aset leidev Mutant Disco x Haigla pidu, mis täidab Fotografiska näitusesaalid pööraste peovõngetega ja liugleb ülevas meeleolus varajaste hommikutundideni.
ÜRITUSED
06.06 20.00 Fotografiska restoran, 6. korrus
Mingle In Bloom: kohtumine kunstnikega
Anname üheskoos avalöögi Fotografiska 5. sünnipäeva nädalavahetusele, tuues kokku rahvusvahelised kunstnikud, Fotografiska tiimi, moodsad ja mõjukad. Õhtune suhtlusüritus kulgeb vabas ja inspireerivas rütmis, saateks kunstist mõjutatud maitsed suupiste- ja kokteilimenüüst.
07.06 12.00 Fotografiska 2. korrus
Talk In Bloom: vestlus & maitsed
Suurnäituse „In Bloom” avavestluses seavad sõnadesse oma loomingu 5 näitusel osalevat kunstnikku. Fotografiska rahvusvaheliste näituste kuraatori Jessica Jarliga vestlevad Cig Harvey (US), Inka & Niclas (SWE), Helene Schmitz (SWE) ja Santer Tuori (FIN), kes arutlevad inimese ja looduse vastastikuse ja vastuolulise maailma kujutamise üle oma loomingus.
07.06 22.00 Fotografiska
Party In Bloom: Mutant Disco x Haigla
Fotografiska 5. sünnipäev on sõna otseses mõttes pidu keset kunsti – esmakordselt toome peo näitusekorrustele ja laseme muusikal kõlada hommikutundideni, saatjaks suvesumina joovastav hurm. Pööraste live’ide ja mitmekihilise muusikaga täidavad ruumid pidudemaastiku raskekaallased Mutant Disco ja Haigla.
08.06 18.00 Fotografiska 2. korrus
Walk In Bloom: 5 kunstniku tuur
8. juunil leiab aset näituse „In Bloom” erituur, kus viis näitusel osalevat kunstnikku paotavad ukse oma loomemaailma ja avavad näituse tausta selle loojate pilgu läbi. Looduse ja inimese suhestumisest kunstis teevad juttu Cig Harvey (US), Inka & Niclas (SWE), Santeri Tuori (FIN) ja Heikki Leis (EST).
Loodus on mõistatus. Tugev ja ülev, kuid samas habras ja mööduv. Taltsutatud või metsik, pügatud või puutumata, inimesest mõjutatud ja muudetud. Ere ja ilus, kuid samal ajal tume ja ähvardav. See on püha varjupaik, millest kõik on arenenud. Näitusel „In Bloom” kohtub aukartust äratav hapraga, ilus ohtlikuga ja tuttav tundmatuga. Fotografiska on „Õites”.
KONTAKTANDMED
Nimi
Emaili aadress